2010. aug. 20.

A sötét lovag (Batman 2.)

A Batman 2 része egyértelműen Jokerre koncentrál. Batman legfőbb és legrégibb ellensége jelenik meg a színen, hogy megláthassuk hogyan alakulhatott ki a köztük lévő hosszú harc. Joker és Batman közti ellentét sokkal másabb itt, mint a korábbi filmes és az eredeti verziókban. A filmnek egyértelműen Joker karaktere a csúcspontja. Olyan jól megalkották eredeti karakterét meghagyva, de mégis kicsit másnak ábrázolva. Ez a Joker egy őrült, nincsenek ép magyarázatok a tetteire, hacsak nem az, hogy mindig borsot törjön Batman orra alá. Poénos és nevetséges, vagy vele nevetünk vagy rajta. Igazi gonosz olyan, akit a képregények világába teremtettek. Heath Ledger ráadásul kitűnő választás volt, nagyon hitelesen alakítja a bomlott elméjű gonosztevőt.

A másik gonosz, aki feltűnik a Két-Arc. A korábban tiszteletreméltó, bűnözők ellen harcoló Harvey Dent ügyész, Jokernek köszönhetően balesetet szenved és arcának fele a felismerhetetlenségig megég. Rachel elvesztése miatti bánat és a gyűlölet előhozza belőle a szunnyadó gonoszt és maga is bűnözővé és gyilkossá válik. Ebben a filmben megalkotott Két- Arc nem lett annyira szimpatikus, szinte semmi köze nincs ahhoz ami az eredeti képregényekben történt vele. Túl keveset szerepel és olyan ellenszenves lett a karaktere. A korábbi Batman feldolgozásban egy sokkal szimpatikusabb Harvey Dent jelenik meg számomra. ( A korábbi Batman filmek 3. részében jelenik meg)

Rachel karakterének nem tett jót a színésznőváltás, nem tudom mi lett Katie Holmes-al de Maggie Gyllenhall nem volt jó választás. Így a legjobb ami történhetett, hogy Rachel már ebben a részben meghalt, bár nem tudom akkor milyen szerelmi szál lesz a következő filmben??
A filmben több olyan pillanat is van mikor azt hihetjük már minden szép és jó lesz de akkor megfordul a kocka és Joker nem engedi, hogy unatkozzunk. Nem adja fel egykönnyen a harcot és mindig cseles fordulatokat hoz a történetben, hogy Batman rájöhessen egyáltalán nem olyan könnyű ellenfél, mint korábban hitte róla.
Ezt a filmet látni kell, és aki még nem tette meg az minél hamarabb pótolja be. Ez az eddigi legjobb képregény adaptáció film!
Film trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=TrOYN6OSa38
10/10

Batman: Kezdődik

Meg kell mondjam az összes képregény hős közül nekem Batman a legszimpatikusabb. Nem mindig volt ez így, korábban Pókember volt a kedvencem, de ahogy rávettem magam arra, hogy megnézzem Christopher Nolan Batman adaptációjának két részét egyből átvette az első helyet.
Most A Batman: Kezdődik című filmről szeretnék írni.

Ez film olyan jól meg van csinálva, hogy azt csak szeretni lehet. Olyan szépen építi fel és meséli el Bruce Wayne történetét, olyan gondosan ügyel minden apró részletre, hogy szinte hibát nem lehet benne találni. Már az elején részletesen megismerhetjük Bruce gyerekkorát, a szülei halála után, a bűnözők iránti gyűlölete a világ végére üldözi, ahol az Árnyak Ligájának tagjai közt végre túlléphet fájdalmán és itt tesz szert arra a lelki és testi erőre mely később nagy hasznára lesz a gonosz elleni harcban. Ez a szervezet fő célként küzd a gonoszság ellen és új célpontjuk, hogy elpusztíthassák a sötétség melegágyát, Gotham City városát, ami egyben Bruce szülőváros is.

Így visszatér, hogy bebizonyítsa a világnak Gotham város nem reménytelen és van még okuk arra, hogy bízzanak abban egyszer ki lehet onnan söpörni a sok bűnözőt. Gondosan és aprólékosan hozza létre Batman-t, megtervezi a ruháját és maszkját, saját személyiségét a gazdag ficsúr álarca mögé rejti, hogy titkos inkognitójára senki se gyanakodhasson.

Nincsen elkapkodva semmi sem. Mindent láthatunk, hogyan jön létre. Saját maga készíti a felszerelését, a maszkját és egyenruháját. Ebben a filmben nem úgy van, hogy hip-hop a semmiből szerez egy ruhát és az a ruha mindig szép és tiszta, minden harc után sértetlen. ( Mint pl. a Pókemberben). Bruce milliomos ezáltal minden feltétel adott, hogy sok és hasznos felszerelést készítessen magának.

Hogy őszinte legyek az első egy óra azért annyira nem izgalmas. Hosszasan le van írva Bruce múltja, szülei halála és eztán a lelki gondjai, közben folyik a „kiképzése” fent az ázsiai hegyekben a mestere segítségével. Ez az egy óra olyan lelkizős és aztán indul be a nagy akció. Ebben a filmben az ellenfelei a betegein kísérletező, félelmeiket vizsgáló doktor az úgynevezett „Madárijesztő” és az Árnyak Ligája, akik megpróbálják akkor is elpusztítani Gotham városát annak már mérhetetlen gonoszságára hivatkozva. Persze Batman ezt nem hagyhatja annyiban és felveszi a harcot ellenük, melyben társai lesznek a becsületes rendőr, Jim Gordon és gyerekkori barátja, a fiatal ügyvédnő Rachel Dawes…

Ez egy jó film és a képregény adaptációk közül az egyik legjobb. Ezt csak a Batman 2. része múlhatja felül. ( A sötét lovag)
Film trailer:

2010. aug. 19.

A kárhozottak királynője (film)

Be kell vallanom ez a film nem igen nyűgözött le. Nem olvastam a könyvet, de ahogy hallottam nagyon sok mindenben nem hasonlít rá. Még ha csak ez volna a baj!

Röviden a történet: Lestat mindannyiunk kedvenc vámpírja a modern világ és rockzene hatására feléled álmából és elhatározza, hogy egy zenekar élére állva belőle is rock sztár lesz. Egyre több titkot árul el a vámpírok világáról és társai végezni akarnak vele, az emberek pedig felfigyelnek rá és már nem maradhat előttük rejtve. Zenéjével feléleszti a vámpírok ős öreg királynőjét, Akasha-t akinek célja az, hogy a világot a saját uralma alá vonja. Lestat-nak ellent kell állnia a nő csábításának, miközben feltűnik a színen, régi barátja, Marius és egy fiatal kutató Jessie is érdeklődni kezd utána és a vámpírok sötét világa után.

Mi a problémám ezzel a filmmel? Hogy minden el lett rontva, amit csak lehetett… először is: ezt a filmet a 2. és a 3. könyvből gyúrták össze. Mindkettőből vettek egy kicsit, kihagytak részeket és a végeredmény már korántsem hasonlított az írónő által megteremtett világra és cselekményre. Lestat-nak és Jessie-nek eredetileg semmi köze nincs egymáshoz, Lestat teremtője nem Marius volt, hanem Magnus, aki önként lépett a tűzbe a férfi megteremtése után. Marius a két ős öreg vámpír őrzője, akivel Lestat jóval a vámpírrá „születése” után találkozik. Mindent összekavartak és leegyszerűsítették az egész történetet.

Nincsen igazából megmagyarázva, hogy Lestat miért árul el a rockzenén keresztül annyi titkot a vámpírokról. A filmből úgy tűnik, mert magányos és véget akar vetni unalmas életének… nekem legalábbis ez jött le. A könyvben ez is le van írva, a világhírnéven keresztül akar ismét rátalálni régi barátaira, akiknek nyomát vesztette, nem akar ő meghalni, csak azt szeretné, hogy ismerősei visszatérjenek hozzá. Így hívja fel magára a figyelmet. És még ha a történetet el tudnánk fogadni valahogy, akkor már csak a színészekkel lehetne problémánk. Semmi bajom Stuart Townsend-el, de nem Lestat szerepére való, még arra se vették a fáradtságot, hogy legalább a könyvben leírt Lestat külsőt formáljanak neki. Marius se épp úgy nézi ki, David-ről nem is beszélve.

Az Interjú a vámpírral sikere után, megpróbáltak még egy bőrt lehúzni erről a sztoriról, de ez nagyon nem jött össze. Tom Cruise Lestat-ját senki nem tudná felülmúlni, jól tette, hogy nem vállalta itt el a szerepet, mikor ez a film nagy bukásra volt ítélve. Még az se segített a hírverésnek, hogy az Akasha-t alakító színésznő a forgatás után balesetben életét vesztette.
Erről ennyit. Erre a filmre nem éri meg az időnket pazarolni, ha már olyan filmet akartok nézni melyben Lestat szerepel, akkor válasszátok az Interjú a vámpírral-t. És ha annak a végére fogtok érni, akkor legalább nem fogtok csalódni.

2010. aug. 18.

Anne Rice: Lestat a vámpír (Vámpírkrónikák 2.)

 Anne Rice Vámpírkrónikák sorozatának 2. kötetében közelebbről is megismerkedhetünk Lestat-tal. Végig követhetjük vámpírrá válásának körülményeit és azokat az eseményeket melyeknek nagy hatása volt sötét életének kezdetére. Hogyan tudta elfogadni, hogy vámpír lett belőle, miért döntött úgy, hogy társat teremt magának és láthatjuk, ahogy megismerkedik a két öreg vámpírral, Armand-al és Marius-al.

Aki elolvassa ezt a könyvet, annak egyből kedvencévé válik Lestat, akit az 1. kötetben Louis olyan gonosznak festett le. Megtudjuk milyen események vezettek ahhoz, hogy később olyan érzéketlenné és gonosszá vált, a vámpírok létezésének őstörténetéről pedig kezd lehullani a lepel.

Igaz, hogy nem olvastam el az egész Vámpírkrónikák sorozatot, az 1. (Interjú a vámpírral) csak filmen láttam, a 2. (Lestat, a vámpír) könyvet elolvastam, a 3. (Kárhozottak királynője) szintén csak a filmet láttam. Ennek ellenére úgy hiszem Anne Rice által megteremtett sötét világ mutatja be legjobban és leghitelesebben a vámpírok életét.

Ez a könyv nagyon tetszett és bele tudtam magam élni abba a sötét világba, melybe nekik kell boldogulniuk.
Lestat lett a kedvenc vámpírom. Messze túlszárnyalja a mostani Edward (Twilight saga) őrületet. Lestat igazi vámpír és sorsának valódi problémáival kell megküzdenie, itt nem a halandó és vámpír szerelem a lényeg, és ezek a vámpírok megőrizték régi hagyományaikat, nem léphetnek a napra, nem vegetálnak állatvéren, igazi élőhalottak kik nem képesek emberi cselekvésekre. Ezek ellenére nem kegyetlen gyilkosok, vannak érzéseik és létük ezernyi kérdésével, társaik szeretetével és gyűlöletével kell megbirkózniuk. Lestat-ot csak szeretni lehet, igazi sötét hős, ki néha rossz dolgokat visz véghez, de ennek ellenére van benne valami, amiért senki nem tud neki ellenállni.

Mindenkinek ajánlom ezt a könyvet és a sorozat többi kötetét is. Magam is minél hamarabb próbálom elolvasni őket. A két filmről is írok majd véleményt. Olvassátok csak őket, mert ezekben a könyvekben igaz nem találtok Edward és Bella szerelmi szenvedéseket, ehelyett valami sokkal többet. Itt igazi vámpírokat találtok, és létük valósabb problémáit ismerhetitek meg. Néha gonoszak és könyörtelenek, de legtöbbször nagyon szeretnivalók… és ahogy már említettem, Lestat köztük a legimádnivalóbb!
5/5*
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...